Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinemefra blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
3819 odwiedzin | wpisów: 8, komentarzy: 0, obserwuje: 2

Krok po kroku - oczami Inwesotra

autor: mefra blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

"Wybór Wykonawcy był dla nas oczywisty, tylko Mefra była brana pod uwagę. Dlaczego? Doświadczenie, pewna na rynku Firma, dobre opinie Inwestorów, którzy mieszkają w domach wybudowanych przez Mefra, niskie koszty utrzymania domu, najlepszej jakości materiały budowlane, cena adekwatna do jakości, przejrzysta oferta i umowa i wiele, wiele innych..." - Martyna

"Nasza przygoda z budową domu zaczęła się oczywiście od marzenia o najpiękniejszym dla nas i naszej rodziny kawałku ziemi i miejscu do życia. Zanim zdecydowaliśmy się na wybór działki na którą ostatecznie padło mieliśmy już zawartą umowę rezerwacyjną na inną piękną działkę, która niestety jak się okazało po badaniu wykonanym przez geotechnika ma bardzo niekorzystne podłoże i wymiana gruntu przewyższała by koszt Inwestycji." - Dla tego polecamy wykonanie badań, nawet jeśli sąsiednia działka jest zabudowana.

28.08.2018 r. "Ze względu na ryzyko negatywnej decyzji o warunkach zabudowy zdecydowaliśmy się najpierw na zawarcie umowy przedwstępnej ze Sprzedawcą. Wpłaciliśmy 10% zaliczki i ustaliliśmy, że akt notarialny na zakup działki podpiszemy dopiero po otrzymaniu pozytywnej decyzji, która spełnia nasze oczekiwania względem planowanej Inwestycji."


"Tego samego dnia w Starostwie Powiatowym zawnioskowaliśmy o wydanie Mapy Zasadniczej w skali 1:1000, którą otrzymaliśmy "od ręki", koszt: 26,75 zł 1 egzemplarz A3 - wystarczy 1 oryginał i ok. 10 kserokopii, ponieważ o tę mapkę będziecie często proszeni. Potrzebowaliśmy jej jako załącznik do wniosków o zapewnienie dostawy energii elektrycznej (ENEA Operator wniosek w-zd, do pobrania ze strony internetowej) oraz o wydanie opinii w sprawie możliwości przyłączenia do sieci wodociągowej (lokalny Zakład Gospodarki Komunalnej) ponieważ zdecydowaliśmy się na pompę ciepła i odrzuciliśmy opcję gazu w domu nie musieliśmy składać wniosków u dostawców innych mediów."

10.10.2018 r. "Po otrzymaniu zapewnień od dostawców mediów złożyliśmy wniosek o ustalenie warunków zabudowy. Ponieważ nasza działka mieściła się w 2 linii zabudowy i dojazd do niej stanowiła droga prywatna, a w Księdze Wieczystej nie było zapisu określającego służebność dojścia i dojazdu do drogi publicznej mieliśmy 2 wyjścia: u Notariusza sporządzić dokument, który ustanowi służebność lub poprosić Sprzedawcę działki o złożenie Wniosku o wydanie warunków zabudowy w Jego imieniu, a później je przepisać. Zdecydowaliśmy się na 2 opcję, aby nie ponosić dodatkowych kosztów. (koszt takiego zapisu to ok. 1200 zł) Decyzję o warunkach zabudowy otrzymaliśmy 23.01.2019 r."


07.01.2019 r. "Zawarliśmy umowę z Biurem Architektonicznym na wykonanie architektonicznego, musieliśmy wpłacić zadatek wysokości 10% wartości. Pierwszą koncepcję otrzymaliśmy 08.02.2019 r., niestety nie byliśmy zadowoleni i próbowaliśmy ją jeszcze dopracować."

22.01.2019 r. "Zleciliśmy Geodecie wykonanie Mapy do celów, (koszt ok. 700 zł) akceptację w Urzędzie Miasta i Gminy otrzymaliśmy 26.02.2019 r."

05.02.2019 r. "Zakupiliśmy działkę, koszt wg. standardowych stawek. Od razu po podpisaniu Aktu Notarialnego udaliśmy się do Urzędu Miasta i Gminy wydz. Podatków i Opłat i złożyliśmy deklarację podatkową. Decyzję otrzymaliśmy 26.03.2019 r."

06.02.2019 r. "Złożyliśmy wniosek o określenie warunków przyłączenia ENEA Operator (w-do) odpowiedź otrzymaliśmy 15.02.2019 r. Tego samego dnia złożyliśmy wniosek w Urzędzie Miasta i Gminy wydz. Nieruchomości i Gospodarki Przestrzennej o nadanie numeru porządkowego. Decyzję otrzymaliśmy 08.02.2019 r. W tym samym dniu złożyliśmy wniosek o przepisanie warunków zabudowy na nasze nazwisko. Decyzję otrzymaliśmy bardzo szybko."

25.03.2019 r. "Zdecydowaliśmy się na zmianę Biura Architektonicznego, które przygotowało dla nas koncepcję według naszych wytycznych, ostateczną wersję potwierdziliśmy 17.04.2019 r. Aktualnie jesteśmy na etapie oczekiwania na projekt architektoniczny i złożenie wniosków o pozwolenie na budowę."

25.03.2019 r. "Otrzymaliśmy zawiadomienie o założeniu nowej Księgi Wieczystej dla naszej działki."

23.05.2019 r. "Zawarliśmy umowę z ENEA na wykonanie przyłącza do sieci, niestety czas oczekiwania na projekt to max. 8 miesięcy, a wykonanie instalacji to max 4 miesiące. Mamy wielkie nadzieje, że uda się to przyśpieszyć, ponieważ przy budowie domu szkieletowego dłużej będzie trwało instalacji elektrycznej niż udowa domu do stanu deweloperskiego..." -Inwestorzy z Przecławia.